nowszy Czytaj nastepny starszy

Prof. Leon Bobrowski – członkiem Komitetu Informatyki PAN

Członek naszego Oddziału prof.  Leon Bobrowski został powołany w skład Komitetu Informatyki PAN. Komitet zajmuję się promocją rozwoju informatyki jako kluczowej obecnie gałęzi nauki i technologii. Koordynuje również współpracę z Międzynarodową Federacją Przetwarzania Informacji (International Federation for Information Processing - IFIP). Ta ostatnia organizacja została powołana w 1960 r. pod auspicjami UNESCO i skupia największe towarzystwa informatyczne z ponad 40 krajów.

Komitet Informatyki PAN, pełniąc funkcję Komitetu Narodowego ds. Współpracy z Międzynarodową Federacją Przetwarzania Informacji zajmuje się organizowaniem w Polsce międzynarodowych konferencji i spotkań sponsorowanych przez IFIP. Działania Komitetu Informatyki ogniskują się także na inicjowaniu współpracy polskich naukowców ze specjalistami z całego świata, w ramach grup roboczych i komitetów technicznych IFIP-u.

W skład Komitetu Informatyki PAN wchodzą także inni członkowie Polskiego Towarzystwa Informatycznego; pełny skład Komitetu można znaleźć na stronie - www.ki.pan.pl/index.php/pl/sklad.

Aktualności

2019-03-12 Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, studentów i pracowników do wspólnego świętowania Dnia Liczby Pi.

... czytaj wiecej
2018-11-03 Zaproszenie

 Zapraszamy na otwarcie wystawy o historii informatyki polskiej - "70 lat polskiej informatyki", która odnędzie się 8 listopada (czwartek)  o godz. 11:00 w siedzibie Politechniki Białostockiej, Aula W12B.

2018-06-11 Informacja o Białostockim Konkursie Tworzenia Gier Komputerowych

więcej na stronie:

http://bialjam.wi.pb.edu.pl/pl/

2018-06-11 Nominacje do nagrody OPPTINE 2018

Jury Nagrody Edukacyjnej OPPTINE 2018, po analizie nadesłanych zgłoszeń postanowiło nominować do Nagrody:

... czytaj wiecej